1. CFL / 1. KOLO

Perišić u formi

Fudbaleri Budućnosti su pobjedom nad Petrovcem 2:1 krenuli u novu sezonu 1. CFL.

Plavo-bijeli su zbog lošeg stanja travnjaka na stadionu pod Goricom dočekali primorce na DG areni.

Dobar tempo u prvom poluvremenu krunisan je sa četiri šanse. Napdač Nebeskoplavih Rodrigo Emilio Faust šutirao je pored gola, dok na drugoj strani dobre prilike nisu iskoristili Miloš Brnović i Vladimir Perišić.

Popularni Peri se ispravio u 32. minutu. Adnan Orahovac je osvojio loptu, dodao je Andriji Bulatoviću, ovaj je proslijedio na desnu stranu Igoru Ivanović, iskusni ofanzivac je po zemlji ubacio u peterac, Perišić sproveo u mrežu.

Bio je to treći gol Perišića u petoj utakmici od početka sezone.

Opao je tempo u drugom poluvremenu, ali je Miloš Brnović u 77. minutu najavio drugi gol Podgoričana. Šutirao je dobro Brnović sa distance, primorao Marka Kordića da paradom odbije loptu u korner. Nakon udarca iz ugla, Ilija Serikov je iskoristio lošu rekaciju golmana gostiju i glavom zatresao mrežu za 2:0.

Odgovor Petrovca stigao je tri minuta kasnije, takođe nakon kornera. Povratnik u crnogorski fudbal, Aleksandar Kapisoda pogodio je prečku, na pravom mjestu se našao kapiten Dejan Boljević i poslao odbitak u mrežu.

Boljević je u trećem od pet minuta sudijske nadoknade uhvatio volej, ali je lopta otišla preko prečke, tako da nije uspio da donese bod svom timu.