OLIMPIJSKE IGRE / ODBOJKA

Američki i evropski derbi u polufinalu

Američki i evropski derbi gledaće se u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu. Evropske šampionke, odbojkašice Turske će na Italiju, dok će Brazilke pokušati da se revanširaju SAD za poraz u finalu Tokija.

Poslednja je vizu za polufinale izborila Italija, pobjedom nad Srbijom od 3:0 (26:24, 25:20, 25:20).

Tako će Srbije po prvi put od 2015. godine biti van borbe za medalju, ako se računaju sva velika takmičenja. Ispostavilo se da Gvideti nije napravio dobar potez time što je vratio u ekipu tridesetdevetogodišnju Maju Ognjenović i godinu dana mlađu Siliviju Popović. Hemija u redovima svjetskih šampionki i evropskih viceprvakinja je očito time poremećena, jer su Plave u Gradu svjetlosti ubilježile samo jednu pobjedu, nad slabašnom domaćom selekcijom, dok je poražena od Kine i SAD.

Večeras su se Tijana Bošković i drugarice ugasile poslije prvog seta.

Imala je Srbija prednost od 13:9 i 19:15 u prvom setu, ali nije uspjela da sačuva vođstvo, pa je Italija na kraju ipak došla do seta prednosti, jer su Italijanke u presudnim trenucima bile preciznije i manje su griješile od Gvidetijevog tima.

Kao da je kraj prvog seta uticao na odbojkašice Srbije da se unese neka nesigurnost u igru.

Dobro je Srbija otvorila set i imala prednost od 3:1, ali su Italijanke smanjivale prednost kako set odmicao tako su rivalke napravile seriju od tri poena zaredom i došle do prednosti od 9:6.

Prednosti Italije je rasla sve do šest poena (19:13), Srbija nije mogla da se vrati u ovaj meč, svojim čestim greškama, najviše iz servisa. Tako su Italijanke došle do prednosti od dva seta prednosti.

U trećem  setu je situacija bila identična kao sa kraja drugog seta. Italija je brzo došla do velike prednosti koja se kako je set prolazio sve više povećavala i bilo je izvjesno da će srpske odbojkašice okončati svoje takmičenja na OI u četvrtfinalu.

Mnogo grešaka na servisu imale su Srpkinje, Italija nije dozvolila srpskim odbojkašicama da se vrate u meč, pa su tako i ovaj set dobile sa rezultatom 25:20 i nastavile put ka prvoj olimpijskoj medalji.