OLIMPIJSKE IGRE / RUKOMET

Čudesni Volf lansirao Njemce

Andreas Volf, golman rukometne reprezentacije Njemačke, bio je prvo ime polufinalne utakmice protiv Španije na olimpijskom turniru.

Nijemci su slavili rezultatom 25:24 i plasirali se u finale Olimpijade, a golman njemačkog tima imao je čak 22 odbrane, od kojih je dvocifren broj čistih zicera.

Njemačka je vodila 50 minuta, imala i plus četiri, ali Španija je disala za vratom, da bi u 51. minutu prvi put povela sa 22:21 posle gola Aleisa Gomeza Abelja iz kontre.

Tragičar Furije je bo pivot Havijer Rodrigez koji je kod vođstva Španije od 24:23 promašio dva zicera sa šest metara, odnosno maestralno mu je odbranio čudesni Volf.

Kod Njemačke je najefikasniji bio Renar Ucins sa šest golova, a kod Španije je pet golova postigao Danijel Fernandez.

U drugom polufinalu večeras igraju Danska i Slovenija.