OLIMPIJSKE IGRE / KOŠARKA

Amerikanke vladaju pod obručima

Ogroman autsajder bila je Francuska u finalu protiv Sjedinjenih Američkih Država u konkurenciji košarkašica, ali u sportu je sve moguće, a to smo vidjeli dosta puta tokom Olimpijade u Parizu.

Domaće predstavnice bile su na korak velike senzacije, no moćne Amerikanke ipak su na kraju osvojile zlato, jubilarno 50. za svoju zemlju, slavivši rezultatom 67:66.

U prvoj dionici Amerikanke su bile bolje, konstantno vodile, a na kraju je bilo 15:9. Početkom druge četvrtine bilo je +8, ali Francuskinje prave preokret, a na poluvremenu je bilo 25:25.

Dosta uzbuđenja i preokreta u zadnjih 10 minuta, gdje su se često ekipe smjenjivale u vodstvu, ali favorizovane Amerikanke na kraju ipak pronalaze način da ostvare pobjedu rezultatom 67:66.

Najefikasnija na meču bila je reprezentativka Amerike Aja Vilson sa 21 poenom, pratila je Gabi Vilijams iz Francuske sa dva koša manje.

Ranije danas, ženska košarkaška reprezentacija Australije osvojila je bronzanu medalju pošto je pobijedila Belgiju rezultatom 85:81.