PREMIJER LIGA / 1. KOLO

Rekord Salaha na debiju Slota, Traktoristi ostali u mjestu

Dočekali su fudbaleri Ipsviča da nakon 22 godine zaigraju u Premijer ligi, ali će morati još da čekaju na prve bodove, pošto ih je Liverpul, sa novim trenerom Arne Slotom “riješio” za pet minuta igre u drugom poluvremenu – 2:0 (0:0).

Nisu Redsi blistali u prvom poluvremenu prve zvanične utakmice nakon ere Jirgena Klopa.

Završili su Crveni prvih 45 minuta a da nisu uputili udarac u okvir gola.

Jedino vrijedno pomena u prvom poluvremenu duela na Portman roudu bio je udarac Omari Hačisona sa ivice šesnaesterca, koji je završio u rukama Alisona.

Nakon pauze, gosti su izašli riješeni da opravdaju ulogu favorita.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Mohamed Sahah je lukavo šutirao, iz gužve, sa desetak metara, Džejkob Grivs pred svojim golom.

U 58. minutu je na centaršut Trenta Aleksander Arnolda, Dijogo Žota glavom, iz neposredne blizine, šutirao pored stative.

Portugalac se ispravio u 60. minutu, kada je rutinski završio akciju TAA i Salaha na desnoj strani i pas po zemlji Egipćanina.

Asistent kod vodećeg gola se i sam upisao u strijelce pet minuta kasnije i tako postao rekorder po broju asistencija i golova na otvaranjima sezone u Premijer ligi.

Salah je u prvim kolima najkvalitetnijeg engleskog klupskog takmičenja postigao devet golova i 14 asistencija.

Egipćanin je u 71. minutu mogao i do drugog gola, ali je loše šutirao u završnici akcije – pravo u golmana Traktorista, Kristijana Voltona.

Čuvar mreže Ipsviča istakao se u finišu, kada je odbranio udarce Salaha, dok je prilikom udarca Konora Bredlija imao pomoć svojih štopera.