SERIJA A / 1. KOLO

Foneskini džokeri osigurali bod Milanu

Era Paula Foneske na klupi Milana počela je remijem. Rosoneri su večeras u 1. kolu Serije A na svom terenu odigrali neriješno sa Torinom, 2:2.

Bikovi su bili na pragu prve pobjede u gradu mode poslije 28 uzastopnih utakmica u kojima nisu osjetili slast trijumfa na San Siru, međutim, u samom finišu se Milan probudio izvukao bod.

Nespretnost Malika Tijaa kumovala je vođstvu Torina u 30. minutu. U želji da skloni loptu sa gol linije njemački štoper je napravio nepotreban potez i tako bukvalno ubacio u svoj gol.

Kada je Duvan Zapata u 68. minutu na asistenciju Valentina Lazara pogodio za 2:0 izgledalo je da je gotovo i da će Rosoneri doživjeti prvi poraz u ovoj sezoni.

Ipak, džokeri sa klupe u vidu Alvara Morate i Noe Okafora obezbijedili su makar bod Milanu. U 89. minutu Tijani Rajnders je šutirao, a njegov udarac je u okvir gola skrenuo Morata i tako potpuno promijenio smjer smjer kretanja lopte i prevario Vanju Milinkovića-Savića.

Potpuni delirijum dogodio se u 95. minutu. Krenuli su stihijski u napad Rosoneri i isplatilo se. Junus Musa je centrirao, a Okafor je bio na prvom mjestu za poravnanje rezultata.

Đenova – Inter 2:2 (1:1)