LA LIGA / 1. KOLO

Levandovski iščupao Barseloni pobjedu na Mestalji

Fudbaleri Barselone uspješno su prebrodili nezgodno gostovanje Valensiji u 1. kolu La Lige – 2:1.

Zemljotres oduševljena na Mestalji uslijedio je u 44. minutu. Dijego Lopez je centrirao, Hugo Duro umakao štoperima Barse i sa tri metra glavom zatresao mrežu Ter Štegena. Prvobitno je gol napadača Valensije poništen, ali je VAR intervencijom utvrđeno da ofsajda nije bilo.

Uzdrmano su Katalonci djelovali, ali u doslovno posljednjem napadu u prvom poluvremenu stigli su do izjednačenja. Alehandro Balde je centrirao, Lamin Jamal spustio loptu na peterac, a Robert Levandovski u svom stilu sproveo loptu u mrežu.

Definitivno je ovaj gol koji je žargonski rečeno primljen u svlačionici uticao na Valensiju i njene igrače. U prvom minutu drugog dijela Rafinja se prikrao Kristijanu Moskeri koji ga je oborio u svom kaznenom prostoru i penal je bio jedina logična odluka.

Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Levandovski koji je ovim golom donio i prvu pobjedu Barseloni u novoj sezoni.

Nije Valensija uspjela do kraja ni da zaprijeti praktično, dok je Barsa imala još nekoliko prilika da dodatno podeblja ovaj trijumf.