BUNDESLIGA / 1. KOLO

Miler ušao u istoriju, Kompani preživio dva ujeda “vuka” Majera

Teškom mukom, u meču sa dva preokreta, Vensan Kompani je izvojevao pobjedu na debiju na klupi Bajern Minhena u Bundesligi. Bavarci su na Folksvagen areni savladali domaći Volfzburg sa 3:2 (1:0).

Gosti su poveli u 20. minutu. Nakon auta na desnoj strani, Saša Boj je utrčao po korner liniji, poslao loptu po zemlji, a Jamal Musijala je sa četiri metra proslijedio u mrežu.

Asisten kod prvog kola skrivio je jedanesterac na startu drugog poluvremena, kada je u svom keznenom prostoru oborio Tijaga Tomasa. Siguran realizator nastrože kazne bio je Lovro Majer u 47. minutu.

Hrvatski vezista je osam minuta kasnije donio potpuni preokret Vukovima, ali je glavni dio posla odradio Patrik Vimer. Austrijan je probio po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i kao na tacni poslužio Majera, koji je sa sedam metara rutinski upakovao loptu u mrežu.

U 65. minutu je Bajern dobio korner, a trener Kompani prekid iskoristio da umjesto Boja na teren uvede Tomasa Milera. Josua Kimih je izveo udarac iz ugla, a iskusni Miler praktično u prvom kontaktu s loptom primorao Jakuba Kaminskog na autogol.

Mileru je ovo bio 709. meč za Bajern, odnosno 474. u Bundesligi, po čemu je na prvom mjestu vječne liste njemačkog velikana pretekao legendarnog golmana Sepa Majera.

Novi totalni preokret viđen je u 82. minutu. Hari Kejn je “iščeprkao” jednu loptu, poslao je na desnu stranu šesnaesterca za Serža Gnabrija, koji je pogodio od suprotne stative, za, ispostaviće se, konačan rezultat.