USPJEH EKIPE FCSB

Radunović će igrati Ligu Evrope

Crnogorski reprezentativac, Risto Radunović će ove sezone, sa svojim timom, FCSB, igrati grupnu fazu Lige Evrope.

Tim u vlasništvu kontroverznog biznismena Georgea Điđija Bekalija, koga UEFA priznaje za naslednika nekadašnjeg velikana, Steaue, eliminisao je jaki austrijski LASK, pogotkom Dariusa Olarua u trećem minutu sudijske nadoknade vremena sa 1:0.

Prvi meč u Lincu završen je rezultatom 1:1.

Radunović je odigrao svih 90 i kusur minuta na poziciji lijevog beka.

Još jedno košmarno ljeto srpskog fudbala u Evropi, zaključio je TSC porazom od Makabija iz Tel Aviva od 1:5 (0:3).

Topolčanima za utjehu ostaje Liga konferencija i činjenica da će jedini iz Srbije, uz Crvenu zvezdu, na jesen igrati u Evropi, poslije razočaravajućih ekskurzija Partizana, Vojvodine i Radničkog iz Kragujevca.

Gosti su poveli već nakon 80 sekundi igre kada je Anri Ado sa lijeve strane pogodio mrežu domaćih. Isti igrač je samo četiri minuta kasnije, nakon duge lopte pobjegao štoperima TSC-a i iz prve poklopio loptu, koja je završila u daljem uglu. Već u 12. minutu na semaforu TSC arene pisalo je 0:3. Taragikomično su domaći branili koner. Lopta je prošla praktično sve igrače u petercu, da bi je na drugoj stativi Tajris Asante upakovao u mrežu.

Na velikih 4:0 povisio je Dor Turgeman, koji je pobjegao defanzivcima ekipe Deana Klafurića i sa 17 metara pogodio po zemlji.

Nije trener Izraelaca, Žarko Lazetić popuštao dojučerašnjim izabranicima. Ido Šahar je povisio na 5:0 u 89. minutu, kada je u mrežu lagano pospremio odbitak nakon šuta Roja Reviva i mlake intervencije golmana srpskog predstavnika, Veljka Ilića.

Tek nakon toga, TSC je došao do počasnog pogotka. Poslije kornera, lopta se odbila do Embungoa, koji je sa 14 metara po zemlji poslao tačnu uz stativu.

ELFSBORG – Molde 0:1 (0:0) / 1:0 – pen 4:2