LIGA KONFERENCIJA

Potop Đalovićeve Rijeke i divljanje Armade, Savić tragičar

Navijači Rijeke dugo će pamtiti revanš protiv Olimpije u Ljubljani. Nadali su se prolasku, grupnoj fazi Lige konferencija, a umjesto toga doživjeli su debakl (0:5) i kraj evropske plovidbe.

Već u prvom poluvremenu primili su četiri pogotka, pa je bilo jasno da ih čeka košmarno veče. Seriju je otvorio Pedro Lukas Švajcer već u drugom minutu. Nastavio je Tailson u 12. minutu. Devetnaestogodišnji Dino Kojić je povećao na 3:0, a Tailson zaokružio na 4:0, za prvih 45 minuta.

Početkom drugog poluvremena Švajcer je postigao peti gol za Olimpiju, što je naišlo na veliki bijes navijača Rijeke Armade, koji su potom bakljama počeli da zasipaju teren, ali i gađaju navijače slovenačkog tima, pa je duel bio prekinut na pola sata, dok se nije ispraznila njihova tribina.

Tako tim našeg Radomira Đalovića nije bio ni blizu da izbori grupnu fazu evropskog takmičenja, pošto su eliminisani sa ukupnim skorom 6:1.

Mnogo veća drama viđena je u Turskoj, gdje je Trabzon našeg Stefana Savića eliminisan nakon jedanaesteraca od Sent Galena. Meč je u regularnom toku završen rezultatom 1:1, koliko je bilo i nakon dodatnih pola sata produžetaka.

Odlučujući jedanaesterac u petoj seriji promašio je upravo Savić, nakon toga je Stefan Ambrozijuz pogodio za prolazak ekipe iz Švajcarske u grupnu fazu Lige Konferencija.

U regularnom dijelu bilo je 1:1. Isak Šmit je postigao vodeći gol za Sent Galen u regularnom dijelu. Enis Destan je izjednačio. U penal seriji su svi do Savića pogađali.

Vels će prvi put imati predstavnika u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja, pošto je TNS, koji je izbacio Dečić u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, prošao litvanski Panevežis.

ASTANA – Bran 3:0 (0:0) / prvi meč 0:2