BUNDESLIGA / 2. KOLO

I to se dogodilo, Leverkuzen je izgubio

Lajpcig je prekinuo niz Bajer Leverkuzena od 35 mečeva bez poraza u Bundesligi. Tim Ćabija Alonsa izgubio je prvi meč u šampionatu još od maja 2023. godine. Lajpcig je slavio u Leverkuzenu 3:2.

Džeremi Frimpong postigao je vodeći pogodak za Lajpcig u 39. minutu, savladao je Petera Gulačija. Alehandro Grimaldo je nedugo zatim duplirao prednost i činilo se da će to biti lagano veče za aktuelnog šampiona. Ipak, pitao se nešto i Lajpcig.

Do poluvremena su uspjeli da smanje preko Kevina Kampla i to u sedmom minutu sudijske nadoknade. Na scenu je potom stupio belgijski napadač Luis Openda. Sa dva pogotka u drugom poluvremenu donio je veliki trijumf svom timu.

Izjednačio je rezultat u 57. minutu, a preokret je potpisao u 80. Leverkuzen je do kraja pokušavao ono što mu je u velikoj večini slučajeva uspijevalo, da se spasi poraza, ali, nisu uspjeli. Morali su da potpišu kapitulaciju već u drugom kolu nove sezone.