PREMIJER LIGA / 3. KOLO

Luis Dijaz i Salah utišali Old Traford

Fudbaleri Liverpula savladali su Mančester junajted na Old Trafordu sa 3:0 u 3. kolu Premijer lige. U prvi plan u duelu dvije najtrofejnije engleske ekipe iskočili su dvostruki strijelac, Luis Dijaz i dvostuki asistent i strijelac jednog gola, Mohamed Salah.

Redsi su zatresli mrežu domaćih već u 7. minutu, ali je potodak Trenta Aleksander-Arnold poništen, na asistenciju iz VAR sobe zbog ofsajda Salaha u toku akcije.

Dileme nije bilo u 35. minutu. Kazemiro je izgubio loptu, Rajan Gravenberh je dodao na desnu stranu Salahu, Epićanin desnom nogom centrirao na drugu stativu, gdje je Luis Dijaz glavom zakucao u mrežu.

Osam minuta kasnije isti akteri. Ponovo je Kazemiro izgubio loptu, Salah je ovog puta lijevom spoljnom po zemlji ubacio u srce šesnaesterca, a Kolumbijac pogodio malu mrežu za drugi gol.

Između dva pogotka Luisa Dijaza, Nusair Mazraui je dobro šutirao, ali je golman Liverpula Alison Beker bio na mjestu.

Tim Arnea Slota je do trećeg pogotka došao u 56. minutu. Bila je to tečna akcija Aleksisa Mekalistera i Dominika Soboslaija, koju je završio pogotkom Salah.

Bio je to 10. pogodak Salaha na Old Trafordu, čime je postao tek drugi igrač u Premijer ligi sa 10+ pogodaka na nekom gostujućem terenu još od 1993, kada je Alan Širer postigao 10. gol na Eland Roudu, gdje je do tada nastupao protiv Lidsa kao fudbaler Sautemptona i Blekburna.

Interesantno je da od poslednjih 22 gola Liveprula protiv Junajteda, Salah učestvovao u 16. Deset puta je Egipćanin pogađao mrežu Crvenih đavola, dok je šest navrata bio asistent.

Do kraja meča je Džošua Zirkze imao dvije izgledne prilike da postigne počasni pogodak za Crvene đavole. Holanđanin je u 63. minutu dobro šutirao glavom. Alison je odbranio.

Bivši fudbaler Bolonje u 78. minutu nije uspio najbolje da zahvati loptu poslije centaršuta Markusa Rašforda.

Arsenal – Brajton 1:1