LIGA ŠAMPIONA

JUVENTUS – PSV 3:1 Adžić sa klupe posmatrao ljepoticu rekordera Jildiza

Fudbaleri Juventusa silovito su otvorili novu eru Lige šampiona. Bjankoneri su sa 3:1 na svom terenu deklasirali PSV.

Crnogorski reprezentativac Vasilije Adžić meč je odgledao sa klupe za rezerve.

Definitivno najljepši momenat meča dogodio se 21. minutu. Kenan Jildiz se prelijepo namjestio iskosa sa lijeve strane i desnom nogom od stative pogodio za delirijum na Alijanc stadionu. Ovim pogotkom Turčin je sa 19 godina i 136 dana postao najmlađi strijelac za Juventus u Ligi šampiona prestigavši čuvenog Alesandra del Pijera.

Bio je ovo i prvi gol u novom formatu elitnog takmičenja s obzirom da je u drugoj utakmici Aston Vila načela Jang Bojs u 27. minutu.

Nastavili su momci Tijaga Mote sa napadima odmah po postignutom golu. Mogli su do drugog pogotka već u 24. minutu. Upravo je Jildiz centrirao po zemlji, a sam je na nekih šest-sedam metara od gola PSV-a ostao Veston MekKeni. Međutim, udarac američkog vezista uspio je sjajno da odbrani Joel Dromel.

Ono što nije uspio tada jeste u 27. minutu. Štoper Bremer je povukao naprijed, Dušan Vlahović se odlično zagradio i omogućio Amerikancu da ostane sam pred golom holandskog šampiona i rutinski zatrese mrežu.

Sve dileme Stara dama riješila je u 52. minutu. Vlahović je dodavanjem presjekao loše postavljenu odbranu PSV-a i lansirao Nika Gonzaleza kojem je ostalo lakši dio posla i prvim pogotkom u dresu Juventusa potpisao pobjedu svog tima.

PSV je poraz ublažio u trećem minutu sudijske nadoknade. Na asistenciju Johana Bakajoka pogodio je Ismael Saibari.

U sljedećem kolu, 2. oktobra, Juventus će gostovati RB Lajpcigu. Sa druge strane PSV će dan ranije dočekati lisabonski Sporting.