BUNDESLIGA / 4. KOLO

Bajern dao 20 golova na posljednja tri meča – Bavarci uništili Verder

Fudbaleri Bajerna slave gol na Vezeru, Foto: Tauchnitz/DPA/Pixsell

Šest komada slabašnom Kilu, rekordnih devet zagrebačkom Dinamu u Ligi šampiona i sada pet Verderu u Bremenu – Bajern Minhen u Njemačkoj, po svemu sudeći, igra ligu za sebe.

U 4. kolu nacionalnog šampionata Bavarci su na sjevero-istoku države rutinski savladali “Zeleno-bijele” sa 5:0 i na taj način stigli do kote od 20 golova u posljednja tri meča.

Duel na Vezeru obilježio je Mikael Olis – fudbaler koji je ljetos u transferu teškom 60 miliona eura stigao u Bavarsku iz redova Kristal Palasa potpisao je dva pogotka i isto toliko asistencija. Pored superbrzog 22-godišnjeg reprezentativca Francuske morao je, kao po navici, da se upiše u listu strijelaca i Hari Kejn, a pridružili su im se golovima još Džamal Musijala i Serž Gnabri.

Jako dobre ove sezone igra i Frajburg koji je u 2. kolu izgubio od Bajern Minhena, ali je na startu Bundeslige pobijedio Štutgart 3:1, u prošlom kolu ekipu Bohuma kod kuće 2:1, a sada na gostovanju nepredvidivu ekipu Hajdenhajma 0:3 efikasnom igrom u drugom poluvremenu kada su i postignuti svi golovi na utakmici. Bukvalno za jedanaest minuta Frajburg je razoružao domaćina – led je probio japanski internacionalac Ricu Doan, a onda je dva gola u roku od šest minuta postigao italijanski ofanzivac Vinćenco Grifo.

Do prvog, istorijskog boda u njemačkoj Bundesligi stigao je Kil odigravši 2:2 u gostima sa Bohumom.