PREMIJRE LIGA / 5. KOLO

Liverpul za poluvrijeme odradio Bornmut

Fudbaleri Liverpula oporavili su se od poraza od Notingema u prethodnom kolu i lako savladali Bornmut 3:0 na Enfildu u 5. kolu Premijer lige.

Luis Dijaz je nosio Redse do pobjede. Kolumbijac je postigao dva gola u dva minuta i trasirao put svom timu ka pobjedi. Prvo je iskoristio grešku golmana gostiju, a potom krunisao sjajnu kontru i iskoristio pas Aleksandera-Arnolda. Peti gol u sezoni za Dijaza u isto toliko mečeva, uz jednu asistenciju. Arnold je imao 100. učešće kod gola kao igrač Redsa.

Darvin Nunjez je u 37. minutu završio posao za Liverpul, nakon nove sjajne konte i efektnog udarca lijevom u dalji ugao.

Totenhem je nakon preokreta pobijedio Brentford 3:1. Mbeuno je doveo goste u vođstvo na samom početku meča. Nedugo zatim izjednačio je Dominik Solanke, koji je kaznio poigravanje odbrane gostiju. Ponovo su Sparsi oduzeli loptu, kontru je povukao Son, a Brendan Džonson je šutirao u drugi ugao i pogodio za 2:1.

Konačan rezultat postavio je Džejms Medison u 85. minutu na identičan način. Son u kontru, vidio je svog vezistu, koji je rutinski zatresao mrežu za 3:1.

U ostalim mečevima zanimljivo je bilo u Birmingemu, gdje je Aston Vila nakon preokreta savladala Vulvse 3:1. Istim rezultatom trijumfovao je i Fulam protiv Njukastla.