LA LIGA / 6. KOLO

Barsa bacila petardu na De la Keramiku

Ne planiraju fudbaleri Barselone da se zaustave u La Ligi. Danas su sa 5:1 deklasirali Viljareal na stadionu De la Keramika i pokazali da je poraz od Monaka u Ligi šampiona (2:1) bio samo jedan loš dan.

Ovo je šesta pobjeda za Katalonce u isto toliko utakmica u španskom prvenstvu.

Samo 20 minuta je trebalo Barseloni da probije bedem Žute podmornice. Pablo Tore je sjajnim dodavanjem spojio sa golom Roberta Levandovskog koji je pogodio rutinski za 1:0.

Ekipe Hansija Flika nikada ne spuštaju gas, a ovosezonska Barselona je dokaz za to. Već u 35. minutu bilo je 2:0. Lamin Jamal je centrirao oštro na drugu stativu, Tore je pokušao glavom, golman Dijego Konde je odbranio, ali se lopta odbila pravo na nogu Levandovskog koji je sa dva metra pogodio praznu mrežu Viljareala.

Odbio je domaći tim da se preda. Aleks Baena je tri minuta poslije drugog gola Blaugrane sjajno proigrao Nikolasa Pepea koji je nesebično asistirao Ajozeu Perezu za 2:1 i veliku nadu Viljareala pred drugo poluvrijeme.

Tu nadu ugasio je Pablo Tore u 58. minutu. Mladi španski veznjak se namjestio i sa nekih 20 metara pogodio malu mrežu Viljareala.

Potvrdu činjenice da Flikove ekipe nikada ne spuštaju gas bio je i finiš ovoga meča. Prvo je u 66. minutu Levandovski promašio penal za het-trik, ali je još lopti završilo u mreži Žute podmornice.

U 75. minutu Pau Viktor je odložio loptu na 15 metara od gola odakle ju je poklopio Rafinja i uz malo sreće poslao u mrežu.

Konačan rezultat postavio je takođe Brazilac u 83. minutu. Ovaj pogodak je bio čista magija – od nestvarne asistencije Jamala spoljnim dijelom stopala do sjajne završnice Rafinje koji je šutem o podlogu lobovao čuvara mreže domaćih, Kondea.