PO NOTAMA CRNOGORACA

VIDEO Boljević strijelac, Đuričković asistent u velikom derbiju

Aleksandar Boljević bio je strijelac u remiju svog Željezničara u derbiju protiv Sarajeva 1:1 u prvenstvu Bosne i Hercegovine. Povremeni reprezentativac drugi put je zatresao mrežu u šampionatu.

Prvu priliku na meču imao je Željo. Abdulmalik Al-Džaber je uposlio Dženana Šabića, ali je golman Emil Rockov zaustavio šut. Sarajevo je zaprijetilo preko Gorgija Gulijašvilija, ali je Vedad Muftić odbranio.

Boljević je mrežu zatresao u 42. minutu. Odigrao je dupli pas sa Amerom Hirošem i matirao čuvara domaćih.

Sarajevo je izjednačilo preko Vinka Solda, koji se najbolje snašao u šesnaestercu Željezničara, nakon pasa Miomira Đuričkovića. Do kraja meča nije bilo velikih prilika, pa je ostalo 1:1.

Đuričković je odigrao čitav meč za Sarajevo, Boljević je duel napustio u 91. minutu, dok je Stefan Radinović posmatrao sa klupe derbi.

Sarajevo je prvo na tabeli sa 17 bodova i utakmicom više od Zrinjskog, dok je Željezničar treći sa 14 poena i utakmicom više.