BUNDESLIGA / 5. KOLO

Prvijenac Pirata, šou Sada i Šeška

Fudbaleri St. Paulija ubilježili su prvu pobjedu od povratka u Bundesligu. Popularni Pirati su na Evropa parku savladali domaći Frajburg sa 0:3.

Prva figura meča bio je dvostruki strijelac i asistent kod drugog gola, Elijas Sad.

Sveci su poveli u 11. minutu nakon minijature Tinišanina u kaznenom prostoru rivala.

Gosti su duplirali prednost u poslednjem minutu prvog poluvremena. Johanes Egeštajn je ubacio loptu po zemlji u kazneni prostor, strijelac prvog gola je proslijedio do Oladapa Afoladžana, Englez rutinski završio akciju.

Odličnu partiju, Sad je kompletirao fantastičnim solo prodorom i drugim golom u 72. minutu.

Hajdenhajm je u gostima sa 2:0 savladao ekipu Majnca.

Centaršut Jonasa Fohrenbaha sa lijeve strane, Marvin Pieringer glavom pogodio mrežu. I drugi gol su gosti postigli glavom. U 86. minutu je nakon kornera pogodio Jan Šopner.

RB Lajpcig je upisao poker protiv Augzburga (4:0), uz dva pogotka Benjamina Šeška za samo četiri minuta. Slovenački napadač je pogađao u 11. i 15. minutu.

Šešku se prvi put dogodilo da je učestvovao kod tri gola u jednom bundesligaškom meču.

U drugom poluvremenu mrežu Bavaraca su tresli Luis Openda i Ćavi Simons.

Štutgart je bio pred porazom u Vofzburgu, gdje je od 63. minuta imao igrača manje, zbog drugog žutog kartona Atakana Karazora, ali je Deniz Undav u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena donio bod Švabama.

U finišu meča je do tri boda došla Borusija Menhengladbah protiv Union Berlina – 1:0.

Na centaršut Robina Haka, Tomaš Kvankara se ubacio između štopera gostiju i glavom pogodio za veliko slavlje na Borusija parku.