ATP PEKING

Alkaraz za 57 minuta počistio Holanđanina i stigao do jubileja

Karlos Alkaraz je u četvrtfinalu turnira u Pekingu. Španac je u osmini polistio Talona Grikspora u dva seta, po gejmovima 6:2, 6:1. Meč je trajao samo 57 minuta. To je njegova 200. pobjeda u karijeri.

Alkaraz je u oba seta napravio po dva brejka i u potpunosti kontrolisao dešavanja na terenu. Koliko je bio dominantan govori i to što protivniku nije dozvolio nijednu priliku za brejk.

Za Alkaraza je ovo dobar početak turneje po Aziji, pošto je u prvom kolu pobijedio Mpeči Perikarda iz Francuske, takođe u dva seta. U narednoj rundi igraće sa Karenom Hačanovom, koji je u dva seta bio bolji od Fransiska Serundola. Rus je slavio u dva taj breka.

Turnir u Pekingu igra se za nagradni fond od 3,7 miliona dolara. Pobjedniku će pripasti 695 hiljada, finalisti 374 hiljade dolara. Šampion će osvojiti 500 bodova.