PREMIJER LIGA / 6. KOLO

Sparsi se prošetali Old Trafordom

Fudbaleri Mančester junajteda priredili su novo neprijatno iznenađenje svojim navijačima. Totenhem ih je deklasirao 3:0 na Old Trafordu u 6. kolu Premijer lige. Novi je to bio užas za Erika Ten Haga i katastrofalan početak sezone.

Sparsi su zaledili Old traford već u 3. minutu. Miki Van De Ven je sa pozicije štopera prešao čitav teren, otvorio mu se prostor, centrirao je za Brenana Džonsona, za gol na četvrtom uzastopnom duelu. Pričaće se o indolentnosti Junajtedove odbrane.

Džejms Medison je bio blizu da duplira prednost. Odigrao je dupli pas sa Dejanom Kuluševskim, ali je Andre Onana odbranio. Džonson je bio blizu novog pogotka, duga kontra, asistencija Kuluševskog, a mladi Velšanin je šutirao u dalji ugao, ali okvir gola je spasio Junajted.

Prva šansa za Mančester junajted. Prošao je Kobi Mejnu, pronašao Džošuu Zirkzea, ali on nije previše snažno šutirao, pa je Đulijemo Vikario odbranio. Kristijan Romero je umalo duplirao prednost, ali su njegove polumakazice završile pored gola. Tim Erika Ten Haga nije mogao loptu da zadrži u svom posjedu tokom većeg dijela prvog poluvremena.

I crveni đavoli su poput Totenhema pogodili stativu. Markus Rašford je dobro centrirao, Alehandro Garnaćo iz blizine zahvatio snažan volej, ali samo u stativu.

Veliki broj šansi nastavio je Timo Verner. Bivši igrač Čelsija istrčao je sam na Onanu i šutirao pravo u golmana iz Kameruna. Košmarno prvo poluvrijeme za Mančester kompletirao je crveni karton Bruna Fernandeša u 42. minutu. Portugalac je oštro uklizao Medisonu i dobio direktan crveni, prvi u karijeri za Junajted, nakon 242 utakmice.

Nakon početka prvog, gol je pao i na startu drugog poluvremena. Kuluševski je dobro reagovao nakon asistencije Džonsona. Četvrti uzastopni put postigli su makar dva gola protiv Junajteda. Kazemiro je imao najbolju priliku za Junajted u drugom poluvremenu, ali je iz teške situacije šutirao pored gola.

Dominik Solanki je u 77. minutu pogodio za 0:3, nakon dodavanja glavom Pape Matara Sara. Ponovo je došla do izražaja indolentna odbrana domaćih. Bilo je tu još nekoliko prilika na obje strane, ali se rezultat više nije mijenjao.

Totenhem je 8. sa 10 bodova, dok je Junajted tek 12. sa 7 poena.