LIGA ŠAMPIONA / 2. KOLO

INTER – CRVENA ZVEZDA 4:0 Neroazuri rutinski iskažnjavali crveno-bijele

Inter je savladao Crvenu zvezdu 4:0 u 2. kolu Lige šampiona na Đuzepe Meaci. Italijani su slavili bez većih problema, mnogo boljom igrom prije svega u drugom poluvremenu. Pokazali su Zvezdi kako se kažnjavaju greške na najvećem nivou.

Hakan Čalhanoglu je majstorijom iz slobodnog udarca u 11. minutu postigtao vodeći gol za Neroazure. Zanimljivo, prvi gol za Inter iz prekida u Ligi šampiona još nakon 2010. godine

Crvena zvezda ipak nije došla sa bijelom zastavom na Đuzepe Meacu, pa su i oni imali svoje šanse u prvom poluvremenu. Andrija Maksimović je prvi koji je pokušao iz daljine, ali je lopta otišla preko prečke. Henrik Mhitarijan bio je blizu da duplira prednost, ali je Omri Glazer dobro intervenisao. Maksimović koji ima samo 17 godina bio je odlično raspoložen i ponovo je dobro zaprijetio, ali je njegov udarac završio tik pored stative.

Ekipa Vladana Milojevića je ponovo zaprijetila preko Silasa, ali je šutirao pravo u Jana Zomera.

Rade Krunić je šutirao iz daljine, ali je udarac lijevom otišao preko. Prvu priliku za Inter u nastavku imao je Mhitarijan, ali je nakon ubacivanja Pjotra Zjelinskog poslao loptu pored gola. U praktično narednom napadu 2:0 za Inter, u 59. minutu, strijelac Marko Arnautović. Igrači Zvezde izgubili su loptu u veoma opasnoj zoni, a Inter je to kaznio u dva poteza, pa Mehdi Taremi pronašao napadača iz Austrije, koji je to rutinski iskoristio.

Arnautović je bio blizu da postigne novi gol, ali je Glazer bio koncentrisan. Inter je na identičan način treći put zatresao mrežu Zvezde. Taremi je oduzeo loptu Urošu Spajiću, lansirao Lautara Martineza, koji je rutinski iskoristio poklon saigrača u 71. minutu.

Taremi se za vrijedan rad i asistencije saigračima ubrzo nagradio. Inter je dobio jedanaesterac a Iranac je bio siguran za 4:0 u 78. minutu.

Tim Simonea Inzagija osvojila je četvrti poen, dok su crveno-bijeli na nuli. Zvezda u narednom kolu ide u Monako, dok će Inter u narednom kolu gostovati Jang Bojsu.