LIGA ŠAMPIONA

ŠAHTJOR – ATALANTA 0:3 Boginja sa pola gasa do rutinskog trijumfa

Fudbaleri Atalanta lako su savladali Šahjtor (3:0) i nakon remija sa Arsenalom upisali prvu pobjedu u najjačem evropskom takmičenju – Ligi šampiona.

Boginja je bolje otvorila meč i potpuno zasluženo odnijela cijeli plijen za Italiju. Kompaktno je djelovao tim Đan Pjera Gasperinija, a to se manifestovalo već u 21. minutu.

Uvijek sjajni Ademola Lukman je dodao loptu u 16 metara, Berat Đimšiti je bio prvi do nje i zakucao je u mrežu za vođstvo.

Kao što je napisano na početku teksta, Atalanta je jednostavno držala konce u svojim rukama, a asistent prvog gola, Lukman, uspio je u samom finišu poluvremena da se upiše u listu strijelaca.

Sead Kolašinac prošao je po lijevoj strani, uputio pas po zemlji, a junak finala Lige Evrope lagano je pogodio za 2:0 prije odlaska na odmor.

Kako je završila, Atalanta je i počela drugo poluvrijeme – agresivno od prvog zvižduka.

To je nakon samo tri minuta na koži osjetio ukrajinski tim kada je tačku na utakmicu stavio Raul Beljanova.

Lijep centaršut djelo je David Zapakosta, a Italijan je iz drugog plana glavom poslao loptu u desni ugao za velikih 3:0.

Pokušavao je trener Šahtjora Marino Pušić izmjenana da osvježi svoj tim i eventualno jednim golom učini utakmicu iole neizvjesnom, ali defitnitvno je da je italijanski predstavnik došao i više nego pripreljen u Gelzenkirhenu.

Htjeli su gosti i do ubjedljivijeg trijumfa, imali i prilike za to u nastavku, ali su na kraju stali na tri pogotka, i definitivno zadovoljni napustili Šalke arenu i krenuli prema Bergamu.