LIGA ŠAMPIONA / 2. KOLO

ĐIRONA – FEJENORD 2:3 Samoubilačka misija Katalonaca

Spektakularan meč odigrali su Đirona i Fejenord u 2. kolu ligaške faze Lige šampiona, a Holanđani su odnijeli sva tri boda iz Katalonije – 3:2.

Vidjeli smo zaista nevjerovatan meč, a golovi su počeli u 19. minutu. Poslije kornera Đirone stvorila se gužva, a poslije rikošeta najbolje se snašao iskusni štoper David Lopez i zatresao mrežu gostiju. Na taj način upisao se u istoriju Đirone pošto je ovo bio prvi pogodak katalonskog kluba u Ligi šampiona ikad.

Nije radost na Montiliviju dugo trajala. U 23. minutu Kinten Timber je centrirao iz slobodnog udarca, a u svoju mrežu loptu je smjestio Jangel Herera.

Ovo je bio samo početak svojevrsne ludnice na krcatom stadionu u Đironi. Potpuni preokret viđen je u 33. minutu. Izgubljena lopta Lopeza pred golom domaćeg tima, Ivan Paišao šalje loptu ka Antoniju Milambu koju pogađa mrežu Đirone za 2:1.

Fejenord je mogao da riješi četiri minuta kasnije poslije penala koji je izveo Ajase Ueda, ali je njegov udarac sa bijele tačke zaustavio golman domaćih Paulo Gazaniga.

Drugo poluvrijeme počelo je dinamčno – u 51. minutu Đirona je zatresla mrežu osvajača Kupa Holandije, ali poslije VAR provjere utvrđeno je da je bio ofsajd. Veliku šansu da dođe do poravnanja Mičelova ekipa imala je i u 67. minutu, ali je penal Bojana Miovskog zaustavio golman Fejenorda Timon Velenrojter.

Pritisak domaćih je konačno urodio plodom u 74. minutu. Arnaut Danžuma se stuštio po lijevoj strani ka golu Fejenorda, lucidno asistirao ka Doniju van de Beku koji pogađa za novo izjednačenje.

Ipak, večerašnju samoubilačku misiju Đirona je kompletirala u 79. minutu. David Hancko je centrirao po zemlji, a lopta je pogodila Ladislava Krejčija i prevarila njegovog čuvara mreže Gazanigu.

Napadali su domaći do kraja, ali nisu mogli do prvog istorijskog boda u elitnom takmičenju.