LIGA ŠAMPIONA

Liverpul rutinski, Dabanović poništio dva gola, Dinamo prosuo pobjedu za 15 minuta

Završeno je i drugo kolo ligaške faze Lige šampiona.

Na Enfildu Liverpul je rutinirao Bolonju sa 2:0, a meč je perfektno odsudio crnogorski sudija Nikola Dabanović sa svojim timom koji su činili Vladan Todorović i Srđan Jovanović kao pomoćnici i Miloš Bošković kao četvrti arbitar.

Imali su posla naši arbitri u Liverpulu u večeras. Već u devetom minutu Tijs Dalinga je zatresao mrežu domaćih, ali je pomoćnik Todorović odmah asistirao Dabanoviću da je strijelac gola bio u ofsajdu i nije pogriješio.

Sve je bilo čisto u 11. minutu. Mohamed Salah je centrirao, a na loptu je natrčao Aleksik MekAlister i zatresao mrežu nemoćnog Lukasa Skorupskog.

Već u 16. minutu moglo je biti 2:0, ali je budno oko crnogorskih sudija ponovo primijetilo ofsajd. Ovoga puta pogodio je Darvin Nunjez, ali je Urugvajac bio u nedozvoljenoj poziciji što je odlično uvidio pomoćnik Jovanović.

Pitanje pobjednika riješeno je 15 minuta prije isteka regularnog toka utakmice, a sve zahvaljujući klasi Salaha. Faraon se namjestio na jaču lijevu nogu i prelijepo “ubio pauka” u golu Bolonje čiji je čuvar mreže, Skorupski, paradom samo uljepšao ovaj pogodak.

Fantastična utakmica viđena je u Zagrebu, a Dinamo poslije svega može da žali s obzirom da je u posljednjih 15 minuta ispustio dva gola viška protiv Monaka.

Modri su poveli u idealnom trenutku. Igrao se treći minut nadoknade prvog poluvremena kada je Martin Baturina povukao kontru, proslijedio loptu do Petra Sučića koji je prvo lucidno zalomio čuvare, a onda još ljepše “bocnuo” loptu kraj golmana Kneževa, Filipa Kona.

Delirijum na kišom potopljenom Maksimiru uslijedio je u 66. minutu. Ponovo su domaći napadali iz kontre koju je povukao Marko Rog, proslijedio je loptu do Baturine koji se predomišljao i onda, kada mu je već ponestalo opcija, odlučio da raspali pravo u mrežu gostiju.

Ipak, hladan tuš za navijače Dinama uslijedio u posljednjih 15 minuta regularnog dijela. Magnes Aklijuš je u 75. minutu izveo korner, golman domaćih Ivan Nevistić je posrnuo, a glavom je pogodio Mohamed Salisu.

Potpuni povratak Kneževa dogodio se u 90. minutu, kada je Denis Zakarija iz penala vratio egal i tako donio svom timu bod sa gostovanja u glavnom gradu Hrvatske.

Pravi revolveraški obračun viđen je na Red Bul Areni gdje je Juventus sa 3:2 nadigrao domaći Lajpcig.

Na isteku pola sata igre Bikovi su otključali bravu Stare dame. Lois Openda je preciznom dugom loptom spojio sa golom Benjamina Šeška koji je od prečke zakucao loptu u gol.

Juve je spreman odgovor imao u 50. minutu. Andrea Kambijaso je centrirao, a na loptu je natrčao Dušan Vlahović i pogodio za 1:1. Međutim, samo devet minuta kasnije izabranici Tijaga Mote upali su u velike probleme s obzirom da je direktan crveni karton skrivio golman Mišel di Gregorio.

Stvari su postale još gore kada je u 65. minutu Šeško pogodio iz penala za 2:1. Predaja nije bila opcija za Juve na ovoj utakmici. Manje od 180 sekundi poslije novog vodećeg pogotka ponovo je bio egal.

Prekombinovali su domaći pred svojim golom, Fransisko Konseisao im je oduzeo loptu, proslijedio je do Vlahovića, a onda je uslijedila magija. Srpski napadač se namjestio na 18 metara i prelijepo plasirao loptu u gornji lijevi ugao.

Iako se meč pretvorio u balkanski obračun Šeško – Vlahović tas na vagi u korist Juventusa bio je Konseisao. U naizgled bezizlaznoj situaciji 21-godišnji Portugalac je driblingom izbacio igrača RB Lajpciga, a potom po zemlji pogodio dalji ugao za veliko slavlje Juventusa i drugu pobjedu u ovoj sezoni elitnog takmičenja.