SERIJA A / 7. KOLO

Tiram potjerao Bikove iz Milana

Fudbaleri Intera sa 3:2 savladali su Torino u 7. rundi italijanske Serije A. Glavna zvijezda večeri bio je Markus Tiram koji je postigao het-trik.

Francuz je tek drugi Interov igrač koji je postigao dva gola glavom od kada Opta sprovodi statističke podatke (od sezone 2004/05). Prije njega to je uradio samo Mauro Ikardi protiv Atalante, 19. novembra 2017. godine.

Svoj šou započeo je u 25. minutu. Alesandro Bastoni je oštro centrirao, a Tiram od stative precizno pogodio. Vrijedi napomenuti da su Bikovi bili prinuđeni na defanzivu poslije direktnog crvenog kartona koji je zaradio Giljermo Maripan već u devetom minutu.

Interovi štoperi večeras su bili veoma raspoloženi za asistencije. Kod drugog pogotka Nerazura koji se dogodio u 35. minutu sa lijeve strane je centrirao Franćesko Aćerbi, a Tiram je ponovo pogodio glavom.

Međutim, Torino se nije predavao. Bukvalno su krenuli sa centra i smanjili rezultat. Defanzivci Intera pogriješili su pred svojim golom, Gvidas Gineitis je spretno asistirao Duvanu Zapati koji je izašao sam pred Jana Zomera i počastio se ovom poslasticom.

Na isteku sat vremena Tiram je kompletirao het-trik, samo što ovoga puta nije pogodio glavom već nogom. Bastoni je centrirao, Lautaro Martinez je tukao glavom, golman gostiju Vanja Milinković-Savić je kratko odbio, a najbliži lopti je bio francuski napadač za velikih 3:1.

Izgledalo je kao da će taj gol prelomiti utakmicu, ali Torino je pokazao da je itekako borbena ekipa. Hakan Čalhanoglu je srušio Adama Masinu u 85. minutu u svom kaznenom prostoru, a siguran izvođač penala bio je hrvatski ofanzivac Nikola Vlašić.

Pokušali su torinski Bikovi da dođu i do velikog boda na Đuzepe Meaci, ali nisu uspjeli.