SERIJA A / 7. KOLO

Juventus primio prvi gol u sezoni i ponovo kiksnuo

Fudbaleri Juventusa i Kaljarija odigrali su neriješeno u 7. kolu italijanske Serije A – 1:1. Ovo je već četvrti remi crno-bijelih iz Torina u ovoj sezoni.

Samo 15 minuta igre bilo je dovoljno Staroj dami da pronađe put do mreže gostiju. Sebastijano Luperto je igrao rukom u svom kaznenom prostoru poslije kornera, a penal je dosuđen tek nakon intervencije VAR sobe.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je srpski napadač Dušan Vlahović kojem je ovo bio peti gol na posljednja tri meča u svim takmičenjima. Vlahović je nakon postizanja pogotka raširio dres defanzivca Juventusa, Bremera, koji se povrijedio na gostovanju RB Lajpcigu u drugom kolu ligaške faze Lige šampiona.

Mogao je Vlahović da bude apsolutni heroj u 78. minutu. Poslije udarca Vestona MekKenija lopta se odbila pravo na nogu srpskog fudbalera koji je ostao sam pred već savladanim golmanom Kaljarija, Simoneom Skufeom, ali je u ključnom momentu uspio da promaši cijeli gol iz neposredne blizine.

Kazna za ovaj kolosalan promašaj stigla je u 88. minutu. Poslije još jedne VAR intervencije dosuđen je novi penal, ali ovoga puta za goste.

Odgovornost je preuzeo Razvan Marin i sigurno pogodio te tako postao prvi igrač koji je zatresao mrežu Juventusa u ovoj sezoni Serije A.

Na kraju je Stara dama meč završila i sa igračem manje nakon što je Fransisko Konseisao u pokušaju da simulira novi kazneni udarac zaradio drugi žuti i ujedno crveni karton u 89. minutu.

Sudijska nadoknada je bila posebno dramatična. Prvo je u 95. minutu Adam Obert lanisrao loptu sa ivice kaznenog prostora pravo na stativu gola Juventusa. Tresao se i okvir gola Kaljarija. U bukvalno posljednjem pokušaju Stare dame Nikolo Fađoli je gađao direktno iz kornera, ali je i ovaj pokušaj osujetila stativa.