LA LIGA / 9. KOLO

Drama na Montiliviju: Gazaniga odbranio dva penala, Stuani u 99. donio tri boda Đironi

Đirona je savladala Atletik Bilbao rezultatom 2:1 na svom Munisipal de Motiliviju u prvom meču nedjeljnog programa 9. kola La Lige. Golman učesnika Lige šampiona, Paolo Gazaniga odbranio je dva penala, dok je tri boda domaćima na vrhuncu drame donio rezervista Kristijan Stuani u 99. minutu.

Domaći su poveli pogotkom Jasera Asprilje u 39. minutu, na asistenciju Arnaua Martineza.

Bio je to samo nastavak loših vijesti za Baskijce, pošto u 28. minutu Aleks Berenguer nije uspio da realizuje jedaneesterac. Tačnije Gazaniga je pročitao njegov šut.

Atletik je ipak stigao do izjednačenja, samo dva minuta nakon pogotka učesnika Lige šampiona. Poslije pogrešnog pasa Katalonaca, Berenguer je upisao asistenciju, a Oihan Sanset je zatresao mrežu.

Gosti su u 58. minutu dobili još jedan penal. Međutim, bivši fudbaler Mančester junajteda, Ander Erera je šutirao po sredini gola, pa je Gazaniga ni kriv ni dužan odbranio i drugi jedanaesterac na meču.

Atletik je prvi put u 21. vijeku promašio dva penala na jednom meču.

Kada se činilo da će se meč završitio podjelom bodova, sudija Hoze Luis Pulido dobio je poziv iz VAR sobe. Na usporenom snimku je vidio da je, nakon kornera, Aitor Paredes u svom kaznenom prostoru povukao za dres Ladislava Krejčija.

Pokazao je Pulido na bijelu tačku, a za razliku od Berenguera i Erere na drugoj strani, siguran sa 11 metara bio je Stuani u devetom minutu sudijske nadoknade vremena za treći gol u sezoni. Iskusni Urugvajac je na teren ušao samo tri minuta ranije, a interesantno da u ni jednom meču u novoj sezoni nije bio starter.