2. CFL / 11. KOLO

Rudar se goleadom vratio pobjedama, trijumfovali Igalo i Iskra

Fudbaleri Rudara prekinuli su nezgodan niz od pet mečeva bez trijumfa u 2. CFL. Pljevljaci su savladali Podgoricu 5:2 u 11. kolu.

Nevjerovatnih pet golova viđeno je u prvom poluvremenu. Rudar je do 33. minuta imao prednost 4:0. Seriju golova otvorio je Vuk Popović u 6. minutu. Ognjen Kasalica je pogodio u 20. minutu za 2:0. Na scenu je potom stupio kapiten tima Vojin Pavlović sa dva pogotka, prvo u 26. a zatim u 33. minutu za ogromnu prednost.

Mladi sastav Podgorice ipak je pokazao da nije došao sa bijelom zastavom i do poluvremena uspio je da smanji preko Ognjena Batrovića u 39. minutu. Miloš Krkotić je u 65. postigao drugi gol za goste i malo zakomplikovao situaciju Rudaru. Ipak, do kraja su domaći postigli i peti pogodak u 92. minutu.

Rudar se približio ekipi Mladost lob.bet na dva poena na vrhu tabele. Podgorica je ostala peta sa 11 bodova. Pljevljaci će u narednom kolu gostovati Ibru, dok će Podgorica dočekati Kom.

Igalo je nakon velikog preokreta pobijedilo Ibar 3:2 na domaćem terenu. Tim iz Rožaja bio je pred pobjedom, vodio 2:1 do samog finiša, ali je na kraju ostao bez ijednog boda.

Igalo je prvo povelo uz dosta sreće, nakon što je Stefan Puletić zatresao sopstvenu mrežu u 12. minutu. Do poluvremena ipak su preokrenuli priču. Mirzet Murić je postigao dva pogotka, u 23. i 38. minutu.

Kada je djelovalo da Ibar odnosi trijumf, Boris Došljak je glavom izjednačio u 85. minutu, a zatim je Aldin Adžović iz jedanaesterca u 93. postavio konačnih 3:2.

Igalo je osvojilo 16 bodova, a Ibar je ostao na 10 bodova.

Ogroman trijumf u borbi za opstanak upisala je Iskra. Savladali su Grbalj u gostima 2:0. Danilovgrađani su golove postigli u prvom poluvremenu.

Petar Tadić je u 6. minutu prvi zatresao mrežu, a, ispostaviće se konačnih 2:0 postavio je Stefan Knežević u 19. minutu. Iskra je upisala 10. bod, samo jedan više ima Grbalj.

U narednom kolu Iskra dočekuje Igalo, dok Grbalj gostuje Lovćenu.

Rudar – Podgorica 5:2