PREMIJER LIGA / 7. KOLO

Junajted ima najlošiji učinak u poslednjih 35 godina, Šumari presjekli Čelsijev niz

Fudbaleri Aston Vile vezali su osmi meč bez poraza, Mančester junajted petu utakmicu bez pobjede – u Birmingemu su mreže mirovale u utakmici 7. kola Premijer lige.

Pitanje je da li će šef stručnog štaba Crvenih đavola Erik Teh Hag “preživjeti” još jednu blijedu partiju svojih izabranika koji su najbliži pogotku bili u drugom poluvremenu kada je Bruno Fernandeš pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Junajted ima samo osam poena što je njihov najlošiji učinak poslije prvih sedam mečeva u elitnom rangu engleskog fudbala još od sezone 1989/90, kada su sakupili samo sedam bodova i na kraju sezone završili kao 13. na tabeli.

Notingem Forest je na Stamford Bridžu prekinuo seriju pobjeda Čelsija – 1:1 (0:0).

Hladan tuš za domaće navijače u 50. minutu. Poslije prekida praktično na sredini terena, Nikola Milenković je spustio loptu glavom Krisu Vudu, iskusni Novozelanđanin je sproveo u mrežu.

Plavci su stigli do izjednačenja sedam minuta kasnije, odličnom minijaturom i pogotkom iskosa Nonija Maduekea. Asistencija je piše Kolu Palmeru, koji je tako izbio na prvo mjesto te kategorije kada su premijerligaški fudbaleri u pitanju u 2024. godinu.

Bilo je za očekivati da će izabranici Enca Mareske jurnuti šestu vezanu pobjedu, pogotovo kada je u 78. minutu Džejms Vord-Praus pogriješio, a zatim u strahu da Nikolas Džekson ne izađe sam pred Maca Selsa.

Bio je to međutim mač sa dvije oštrice… U šestom minutu sudijske nadoknade vremena Neko Vilijams je izašao sam pred Roberta Sančeza, golman Čelsija odbranio. Njegovi saigrači su potom jurnuli u kontru, Kristofer Enkunku je šutirao glavom praktično sa metra, golman Šumara, Sels skinuo zicer. Par sekundi kasnije Belgijanac je odbranio u udarac Palmera.

U poslednjem, 13. minutu sudijske nadoknade vremena, Žota Silva je umalo donio gostima sva tri boda. Šutirao je dobro glavom, Sančez odbranio.