SERIJA A / 7. KOLO

Marušić igrao, Lacio pobijedio

Kada Adam Marušić igra, nema zime za Lacio. Rimljani su nakon preokreta pobijedili Empoli 2:1 u 7. kolu Serije A i nanijeli rivalu prvi poraz u sezoni.

Empoli je poveo sjajnim udarcem glavom Sebastijana Espozita u 9. minutu. Marušić je u igru ušao u 38. umjesto povrijeđenog Maura Lazarija i odmah su krenule da se dešavaju bolje stvari po Lacijale. Matija Zakanji je izjednačio u četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, poslije dodavanja Nuna Tavareša.

Domaći su imali priliku za preokret u 53. minutu. Dobili su jedanaesterac, ali ga nije iskoristio Tatu Kasteljanos. Mučili su se domaći da dođu do preokreta, ali su uspjeli u finišu, golom iskusnog majstora Pedra.

Nekadašnji fudbaler Barselone je zatresao mrežu za erupciju na Olimpiku u 84. minutu, a asistent je bio umalo tragičar Kasteljanos. Drugi je to uzastopni gol za Pedra, nakon što je tresao mrežu i protiv Nice u Ligi Evrope. I sa 37 godina pokazuje da može da igra na najvećem nivou.

Lacio je četvrti na tabeli, sa 13 bodova, koliko imaju Juventus i Udineze, dok je Empoli 10. sa isto toliko bodova. Lacio u narednom kolu gostuje upravo Juventusu u velikom derbiju, dok Empoli dočekuje Napoli.