ABA LIGA / ŠAMPION VEĆ IMA DVA PORAZA

Bivši tandem SC Derbija srušio Zvezdu

Tek je 3. kolo ABA lige, a šampion već ima dva poraza. Nakon Dubaija u prvom kolu, Crvena zvezda je pala i na gostovaju Splitu na Gripama – 78:85 (16:18, 23:19, 22:23, 17:25).

U meču ponom preoketa gosti su podbacili kada je bilo najpotrebnije u poslednjoj četvrtini.

Presudila je serija Dalmatinaca 9:0, kojom su Antonio Jordano i bivši košarkaši SC Derbija, Boris Tišma trojkom i Borna Kapusta sa četiri poena odveli Žute na 78:71, minut i 33 sekunde prije kraja meča.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Šenon Šorter sa 17 poena. Poen manje upisao je Dario Škara. Dvocifeni su bili još Krešimir Ljubičić i Jordano sa po 14, te Kapusta sa 12 poena.

Na drugoj strani, Nemanja Nedović je ubacio 16, Jago dos Santos i Ognjen Dobrić po 14 poena.

Treba napomenuti da je Crvena zvezda prije samo dvije noći gostovala Parizu u prvom kolu Evrolige.