SERIJA A / 7. KOLO

De Hea odbranio dva jedanaesterca, Milan izgubio od Fiorentine

Fiorentina je pobijedila Milan 2:1 u sedmom kolu Serije A. Viđen je nevjerovatno dramatičan duel, čak tri promašena jedanaesterca, od čega dva Milana. Rosoneri su prekinuli niz od tri trijumfa.

Mojze Kin je u 22. minutu promašio prvi od tri jedanaesterca na meču, tačnije, Majk Menjon je uhvatio živu loptu. Jasin Adli je u 35. minutu postigao vodeći gol za Fiorentinu, nakon preciznog udarca sa 20-ak metara.

Do poluvremena još jedan promašen jedanaesterac. Teo Ernandez je u sudijskoj nadoknadi izveo najstrožu kaznu, ali ga je fantastično pročitao David De Hea.

Tejmi Ejbraham imao je još jednu priliku iz jedanaesterca u 56. minutu, ali je De Hea ponovo spektakularno intervenisao.

Što nisu uspjeli Ernandez i Ejbraham jeste Kristijan Pulišić. Sjajno je uhvatio centaršut Ernandeza i konačno matirao španskog golmana.

Kratkog daha bila je radost Milana, pošto je Albert Gudmunson snažnim udarcem donio novu prednost i pobjedu domaćima.

Fiorentina je 11. na tabeli, dok je Milan na sedmoj poziciji.