Barakude “izujedale” Ajkule u Herceg Novom

Drugi pripremni meč crnogorske vaterpolo reprezentacije za Svjetsko prvenstvo u Fukoki nije prošao dobro. Ajkule su poražene od Hrvatske – 13:9 (3:2, 4:4, 4:1, 2:2).

Hrvatska je večeras bila bolja, posebno u trećoj i četvrtoj dionici.

Već tokom drugog perioda Barakude su povele 7:4, ali su momci Vladimira Gojkovića smanjili na 7:6 prije poluvremena i imale napad za izjednačenje.

Ipak, u drugom poluvremenu u bazenu je bila samo jedna ekipa. Konstantno je rasla prednost gostiju, a sredinom posljednje dionice iznosila je maksimalnih +6 (13:7). Do kraja su Ajkule uspjele samo da ublaže poraz.

Crna Gora u ovom periodu nije iskoristila čak pet napada sa igračem više, dok su aktuelni prvaci Evrope bili ubojiti.

Posljednji meč u Herceg Novom pred put u Japan naša selekcija odigraće sjutra protiv Francuske sa početkom od 19 časova i 45 minuta.

Svjetsko prvenstvo u Fukoki je na programu od 16. do 29. jula.