Srušen san o polufinalu, djevojke glavu gore

Pokazale su crnogorske juniorke raskošan talenat u duelima sa favoritima Mađarskom i Danskom, pružale odlične partije u svakom meču, ali će polufinale na Evropskom prvenstvu u Rumuniji ostati samo san.

U meču bez prava na grešku u glavnoj rundi, izabranice Igora Markovića poražene su od Francuske (31:33).

To je drugi vezani poraz Jelene Vukčević i saigračica nakon dvije pobjede na startu (Sjeverna Makedonija i Češka) i remija sa Danskom.

Sam plasman među osam najboljih selekcija u Evropi je uostalom veliki uspjeh, a u svim mečevima, Crna Gora bila je konkurentna najboljih selekcijama kontinenta, pa crnogorski ženski rukomet ne bi trebalo da brine za budućnost.

Nakon velikog minusa na poluvremenu (14:19), naše djevojke su u drugom poluvremenu bile sjajne, preokrenule su i nekoliko puta imale minimalnu prednost, ali je u finišu falilo energije da se završi posao i dođe do pobjede koja bi produžila nadu da se može u polufinale.

Po običaju, Jelena Vukčević najefikasnija u našem timu sa devet golova, dok je Anđela Milošević postigla sedam. Marija Marsenić je upisala devet odbrana.

Zbog svega prikazanog nema mjesta tugovanju. Djevojke, glavu gore.