Dečić bolji od Jedinstva, “nula” u Petrovcu

Počela je nova sezona 1. CFL. U prvom meču dana od 20 časova Mladost Donja Gorica šokirala je šampiona, Budućnost i na “DG Areni” odnijela pobjedu – 2:1.

Sa druge strane od 20 časova i 30 minuta odigrana su dva meča. Dečić je na Starom aerodromu bio nominalni domaćin Jedinstvu, dok je Petrovac ugostio Mornar.

Tuzani su bili bolji od Bjelopoljaca – 2:1.

Nominalni domaćini poveli su u 15. minutu. Odlično se u kaznenom prostoru Bjelopoljaca snašao Draško Božović i udarcem u dalji ugao savladao golmana Joksimovića.

Međutim samo pet minuta kasnije – gosti dolaze do izjednačenja. Armin Bošnjak se namjestio i efektno zatresao mrežu Igora Nikića.

Pobjedu Tuzanima donio je rezervista Vušurović koji je nakon centaršuta Šarkića pogodio glavom za 2:1.

Dečić je meč završio sa 10 igrača nakon što je Andrej Bajović dobio crveni karton poslije koškanja sa Bošnjakom.

Na drugom meču Petrovac i Mornar su podijelili bodove – 0:0.

Petrovčani su od finiša prvog poluvremena igrali sa igračem nakon što je Adnan Bašić neoprezno udario Sinišu Stevanovića.

Bilo je dosta tenzije na samom terenu, ali na kraju su mreže mirovale.

Prvo kolo 1. CFL biće zatvoreno sjutra utakmicama Rudar – Arsenal (19h) i Jezero – Sutjeska (20h).