VIDEO Lončar pogodio dva puta – drugi gol je pravi projektil

Nakon što je postigao pobjedonosni gol protiv Alaškerta u kvalifikacijama za Ligu Konferencija, crnogorski reprezentativac Stefan Lončar upisao se u listu strijelaca i u mađarskom šampionatu, i to dva puta.

Debrecin je večeras slavio nad Mezokovecom 3:1, a preokret je režirao crnogorski fudbaler. Gosti su poveli preko Srđana Dražića u 27. minutu da bi pet minuta kasnije Lončar glavom zatresao mrežu za izjednačenje – 1:1.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 54. minutu, Nikšićanin je donio preokret i to savršenim projektilom pod prečku.

Tačku na meč stavio je u nadoknadi vremena Dorian Babunski koji je pogodio za 3:1 nakon asistencije još jednog crnogorskog igrača Dušana Lagatora. Takođe, cijeli susret na štoperskoj poziciji odigrao je za pobjednički sastav i Meldin Drešković.

Debrecin je pobjedom startovao prvenstvo i na vrhu je tabele. Zanimljivo, sa dva postignuta gola u prvom kolu, Lončar je prvi na listi strijelaca.