Totenhem nakon pet godina slavio protiv Junajteda u Londonu

Trenutak kada je Sar "načeo" Đavole (foto: Paul Terry/NEWSCOM/PIXSELL

Fudbaleri Totenhema pobijedili su Mančester Junajted rezultatom 2:0 u jednom od derbija 2. kola Premijer lige.

Pijevci su poveli preko Pape Matar Sara, koji se snašao u gužvi u petercu Crvenih đavola nastale prodorom Dejana Kuluševskog po desnoj strani i neuspjelog bloka Lisandra Martineza.

Omaleni argentinski štoper nije imao sreće ni u 83. minutu. Džejms Medison je otvorio pasom prostor Ivanu Perišiću na lijevom boku, hrvatski as centrirao po zemlji, Ben Dejvis traljavo šutirao, lopta zakačila Martineza i završila u mreži – 2:0, tako da je bilo jasno da će Totenhem nakon pet godina savladati Junajted na svom terenu, odnosno prvi put na novom stadionu.

Bila je ovo ujedno prva pobjeda novog trenera ekipe iz Londona, Postekoglua u zvaničnoj utakmici.

Gosti će imati itetako primjedbi na suđenje, pošto su u 26. minutu oštećeni za čist jedanaesterac. Lopta je nakon udarca Garnaća u ruku pogodila Romera ali se sudijska pištaljka nije čula, čak ni nakon komunikacije sa VAR sobom.