VIDEO Maštovita asistencija razigranog Rakonjca

Marko Rakonjac briljira u TSC-u. Foto: ImagoSport / Pixsell

Samo pet dana od predivnog pogotka protiv Brage u kvalifikacijama za Ligu konferencija, Marko Rakonjac ponovo se istakao u dresu TSC-a.

Ovog puta je Bjelopoljac režirao maštovitu asistenciju u gostujućoj pobjedi nad Javorom 3:0 u 4. kolu Superlige Srbije.

Petar Stanić je načeo domaće iz penala u 20, a onda je crnogorski napadač u 37. minutu, iz prve, idealno u prostor poslužio saigrača Sašu Jovanovića, koji je pronašao put do mreže za 0:2.

Tačku na i stavio je Miloš Pantović u 45. sa bijele tačke, a TSC ostvario treći trijumf u četiri susreta, uz jedan remi te ima dva boda manje od lidera i aktuelnog šampiona Crvene zvezde.

Podsjetimo, sjajni avgust 23-godišnji Rakonjac je otvorio pogotkom u Nišu protiv Radničkog (0:3).

Potom je upisao asistenciju protiv drugog Radničkog iz Kragujevca (1:0), pa do sada njegov učinak glasi – šest utakmica (271 minut), dva gola i dvije asistencije.

Rakonjac je prošao sve mlađe selekcije Crne Gore, uz 11 golova na 42 utakmice, dok je u A reprezentaciji do sada dobio desetak minuta u prijateljskom meču protiv Grčke (1:0).