Bokelj novi lider

Fudbaleri Bokelja novi su lideri Druge lige. Kotorani su u primorskom derbiju igranom u okviru 5. kola pobijedili Igalo sa 2:1 (1:0) i svrgnuli ga sa vrha tabele.

Domaći su poveli preko Dragana Mirkovića u 33. minutu. Izjednačio je Marko Stanković u 55. minutu, dok je pobjednika derbija odlučio Baba Musa Alhsan, pet minuta prije isteka regularnog toka meča.

Ranije tokom dana, Internacional je preokretom u duelu sa Grbljem (2:1) došao do istorijske, prve pobjede u drugoligaškom karavanu u istoriji kluba.

Spektakularan je bio duel u Ulcinju, gdje je domaći Otrant imao dva gola prednosti na poluvremenu, ali je Vlado Gajić het-trikom donio veliki preokret i tri boda Iskri (3:2).

Do prve pobjede u sezoni, došlo je Berane u goleadi sa Komom (4:2).

Utakmica između Podgorice i Lovćena je odložena na zahtjev domaćih zbog odsustva tri omladinska reprezentativca.