Svijetla reflektora Topolice na Popoviću i Domazetoviću

Fudbaleri Mornara i Budućnosti remizirali su na Topolici (0:0) u poslednjem meču subotnjeg programa osmog kola Prve crnogorske lige. U glavnim ulogama su bili golmani Barana i Podgoričana.

Domaći su u prvom poluvremenu imali zrelije šanse i pružili priliku debitantu u zvaničnim mečevima na golu plavo-bijelih, Filipu Domazetoviću da se istakne. Devetnaestogodišnji čuvar mreže, koji je stao među stative zbog bolesti Đorđija Pavličića, skrenuo je svijetla reflektora na sebe u dva navrata. Prvo kada je odbranio šut Dejana Račića sa peterca, potom je Ermin Seratlić pokušao iz okreta – neprecizno.

Vezista Balša Dubljević je nešto kasnije poslao pravu “bombu” pod prečku, Domazetović “izvadio”.

Veliki hendikep za Podgoričane bila je povreda Petra Grbića – kapiten je u 33. minutu morao da napusti teren.

Sekulić nije realizovao penal (foto: FSCG)

Tek u nastavku su izabranici Mladena Milinkovića došli do prave igre, a u 54. minutu i do idealne prilike da povedu. Probio je Tonći Mujan po lijevoj strani, centrirao, lopta je pogodila u ruku Velimira Ljuticu, Nikola Dabanović pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Balša Sekulić, ciljao desni ugao, ali je golman Mornara Stefan Popović pročitao njegovu namjeru i fantastično reagovao.

Odgovorio je pet minuta kasnije Dubljevič, ali je njegov novi “hitac” okrznuo Damjana Dakića i završio pored stative.

Talentovani fudbaler šampionskog sastava, Vasilije Adžič je u 70. minutu uputio nezgodan udarac sa 15 metara, lopta je odskočila ispred Popovića – golman domaćih je morao u stilu odbojkaškog primača da je odbije u polje.

Adžić je imao sličan pokušaj, ali sa ivice šesnaesterca u 89. minutu kada je čuvar mreže Barana bio siguran.