Jadran u drugoj četvrtini ugasio Solaris

Vaterpolisti Jadrana uspješno su startovali u novoj sezoni. Novljani su u prvom kolu A grupe Premijer regionalne lige na svom bazenu savladali Solaris rezultatom 14:10 (3:3, 7:2, 3:3, 1:2).

Šibenčani su pružali otpor Novljanima do šestog minuta druge četvrtine, kada je ne semaforu pisalo 6:5. Tada su domaći ušli u seriju od pet golova i stekli visoko vođstvo – 11:5.

U finišu utakmice je došlo do opuštanja, ali pobjeda nije dolazila u pitanje.

Ekipu Petra Radanovića je do trijumfa predvodio Rus Ivan Nagajev sa tri gola. Po dva puta su mrežu tresli njegov zemljak Dmitri Holod, Lazar Vukićević i Jovan Vujović. U listu strijelaca su se upisali još Uroš Vučurović, Bojan Banićević, Matija Sladović i Vasilije Radović.

Najefikasniji u redovima Solarisa bio je iskusni Antonio Petković sa pet golova.

Crnogorski šampioni će u drugom dvokolu Premijer regionalne lige gostovati Primorju. 29. septembra, zatim i ekipi Mladosti, 1. oktobra.