Kotorani preživjeli Panatinaikos

Vaterpolisti Primorca uspješno su otvorili kvalifikacioni turnir za Evro kup u Kotoru. Crnogorski viceprvaci su rezultatom 8:7 (2:1, 1:2, 2:1, 3:3) savladali Panatinaikos.

Izabranici Zorana Maslovara su diktirali tempo cijelim tokom meča, ali nisu uspijevali da se odlijepe sve do drugog minuta poslednje četvrtine kada je Nemanja Vico pogodio za 7:4. Bio je to kraj serije domaćih od 3:0 koji su počeli Marko Gopčević i Petar Ćetković.

Grci se nisu predvali, golovima Joanisa Agorcasa i Dimostenisa Dermicakisa, kao i zahvaljući povremenom reprezentativcu Srbije, Dimitriju Rističeviću, koji je odbranio peterac Marku Mršiću, prišli su na minus jedan (6:7), minut i 54 sekunde do kraja.

Najiskusniji vaterpolista Primorca, Draško Brguljan je pogodio u narednom napadu. Dermicakis je uzvratio na ulasku u poslednji minut. Imali su zatim vaterpolisti Panatinaikosa kontru za izjednačenje, ali je Aleksandro Kralj izašao na vrijeme i primorao Bendžamina Stivensona da potopi loptu.

Brguljan, Mršić i Ćetković su postigli po dva gola za pobjednike. Strijelci su bili još Gopčević i Nemanja Vico.

Agorcas sa četiri pogotka je bio najefikasniji u redovima Zelenih.