Malerozni Matip postao vlasnik neslavnog rekorda i uništio herojsku partiju Redsa

Crveni karton Džonsa (Foto: IMAGO/Andy Rowland/PIXSELL)

Fudbaleri Totenhema pobijedili su Liverpul rezultatom 2:1 u 7. kolu Premijer lige, a tragičar meča bio je štoper Redsa, Žoel Matip.

Gosti su se herojski borili iako su meč završili sa dva igrača manje, pošto su Kurtis Džons u 26, odnosno Diogo Žota u 69. minutu dobili crvene kartone.

Igrači Liverpula su inače u poslednjih šest mečeva Premijer lige zaradili tri crvena kartona što je više nego u njihovih prethodnih 168 utakmica.

Londonski tim je poveo u 36. minutu, golom Sona, kome nije bilo teško da savlada Alisona poslije asistencije Rišarlisona.

U četvrtom minutu nadoknade prvog dijela meča, Kodi Gakpo je udarcem iz okreta poravnao na 1:1.

Djelovalo je da će tim Jirgena Klopa izdržati, bili su na pola minuta od boda, međutim, Matip je zakucao loptu u rašlje u 96. minutu utakmice nakon oštrog centaršuta po zemlji Dejana Kuluševskog.

Kamerunac je svoju mrežu zatresao tačno nakon 95 minuta i 31. sekunde fudbala i tako ispisao neslavan rekord, pošto je postao vlasnik oba najkasnije postignuta autogola u Premijer ligi.

Ujedno je Totenhem postao prva ekipa nakon Barnlija u novembru 2016. kojoj je pošlo za rukom da u dva vezana meča u najjačem rangu engleskog fudbala slavi u nadoknadi vremena.

Inače, ovo je bio prvi trijumf Pijevaca nad Liverpulom na njihovom novom stadionu.