Arsenal prekinuo crni niz u mečevima sa Sitijem

Fudbaleri Arsenala savladali su Mančester siti, minimlanim rezultatom 1:0 (0:0) u derbiju osmog kola Premijer lige.

Tobdžije su srećno došle do prve pobjede nad Građanima u ligaškom meču nakon 12 vezanih poraza, odnosno prvi put od decembra 2015. godine.

Jedini gol na meču viđen je u 86. minutu. Kai Haverc je odložio loptu Garbijelu Martineliju, Brazilac šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta se od Akea odbila u mrežu.

Siti je prvi put nakon pet godina pretrpio dva vezana poraza u Premijer ligi.

Inače, prvi put u duelima Arsenala i Mančester sitija nije bilo golova nakon prvih 45 minuta još od aprila 2012. godine kada je sadašnji trener Mikel Arteta u drugom poluvremenu donio pobjedu Ganersima.

Španac je večeras slavio prvi trijumf protiv svog trenerskog “učitelja” Pepa Gvardiole.

U sastavu kluba iz Londona nije bilo Bukaja Sake, koji je propustio prvi meč od maja 2021. godine. Nakon tog datuma i meča sa Njukaslom, Saka je vezao 87 mečeva u Premijer ligi.