Tolja spriječio preokret vaterpolo Akademije

Milaš dvostruki strijelac (Foto: Krsto Vulović)

Vaterpolisti Katara tijesno su poraženi od Medeščaka 9:10 (2:3, 3:3, 2:3, 2:1) u trećem kolu drugog turnira Regionalne A1 lige u Budvi.

Zagrepčani su na startu poveli 2:0, ali su im Kotorani cijelim tokom meča disali za vratom i uspjeli da izjednače preko Marka Milića na 9:9 u četvrtom minutu poslednje četvrtine. Ipak, Josip Tolja je pogodio već u sledećem napadu i ispostaviće se, donio pobjedu Medvjedima, pošto u se u poslednja tri minuta mreže nisu tresle.

Dušan Milaš i Nikola Radonjić su bili dvostruki strijelci u ekipi vaterpolo akademije Kataro, dok su po jedan gol postigli Ljubomir Kovačić, Dragan Marković, Pavo Vičević i Nebojša Petrović.

Najefikasniji akter meča bio je Antonio Gavranić iz Medeščaka sa tri gola.

Kataro će u poslednjem kolu turnira u Budvi sjutra (nedjelja) od 13.30 časova igrati protiv Splita.