Raspucani Primorac rutinski do pobjede

Vaterpolisti Primorca savladali su ekipu Zadra, 18:4 (4:0, 5:1, 3:1, 6:2), u sklopu trećeg kola drugog turnira regionalne A1 lige.

Od prvog minuta pitanje pobjednika nije dolazilo u pitanje. Već poslije prvih osam minuta igre izabranici Zorana Maslovara stavili su doznanja Zadranima da u ovom okršaju nemaju šta da traže s obzirom da je poslije prvog dijela igre bilo 4:0.

Prvi gol hrvatskog kluba stigao je tek poslije minut igre u drugoj dionici, a strijelac je bio Slavko Ćalić za 5:1. Na poluvremenu je bilo velikih 9:1 za Kotorane.

Nije Primorac spustio tempo ni u drugom dijelu igre za konačnih 18:4.

Najefikasniji u timu Primorca bio Tim Perov sa pet pogodaka. Tri je dodao Nikola Marković, dok su se u listu strijelaca po dva puta upisali Angus Lambi, Fleming Kastrop, Nemanja Vico i Balša Vučković. Po gol su dali Marko Gopčević i Relja Vukanić.

Kod Zadra u strijelce su se upisali pored pomenutog Ćalica još Marin Jovančević, Domagoj Butić i Mate Čačić.

Primorac će u poslednjem kolu turnira u Budvi sjutra (nedjelja) od 11.45 časova igrati protiv KPK Korčule.