Rezultat u Budimpešti po ukusu Crne Gore

Fudbaleri Mađarske savladali su selekciju Srbije u Budimpešti sa 2:1 u sedmom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u grupi G u kojoj se nalazi i Crna Gora.

Bio je ovo rezultat koji se priželjkivao, kako bi Srbija ostala udaljena samo dva boda od Hrabrih sokola. Meč u utorak na stadionu Rajko Mitić između Crne Gore i Srbije biće vjerovatno i ključan za prolaz dalje, iako će obje selekcije imati još mečeva do kraja kvalifikacija – Srbija jednu, naš tim dvije.

U jednom otvorenom meču u kojem je moglo da bude mnogo više od tri pogotka svi golovi viđeni su u prvom dijelu igre.

Mađari su poveli u 20. minutu kada je na asistenciju Loika Nega pogodio Barnabaš Varga. Na odgovor Srbije čekalo se do 33. minuta.

Oštro je iz kornera ubacio Andrija Živković, a Strahinja Pavlović glavom loptu skrenuo u mrežu. Međutim, radovanje Orlova nije trajalo ni minut, s obzirom da su domaćini već u prvom napadu poslije primljenog gola postigli pogodak i to kakav.

Sa nekih 20 metara Roland Šalai je “poklopio” loptu iz voleja, a gol je paradom samo uljepšao Vanja MilinkovićSavić.

U drugom poluvremenu reprezentaciji Srbije poništena su dva gola, oba puta zbog ofsajda.