VIDEO Nikola Vujnović srušio zagrebački Dinamo za istorijsku pobjedu svog tima!

Prvi put u klupskoj istoriji Gorica je savladala velikana hrvatskog fudbala, ekipu zagrebačkog Dinama rezultatom 2:1 u 12. kolu NHL-a.

A, junak trijumfa za anale domaćeg tima je povremeni crnogorski reprezentativac Nikola Vujnović. Do ulaska 26-godišnjeg napadača aktuelni šampion Hrvatske imao je 0:1, u 68. minutu naš ofanzivac dobio je šansu i za manje od 60 sekundi poravnao rezultat. Snažnim udarcem zakucao je loptu u mrežu.

Na krilima tog pogotka Gorica se ohrabrila, napadala kvalitetnijeg rivala i stigla do trijumfa golom Antea Jurića u drugom minutu sudijske nadokande.

Gorica je pobjedom skočila do četvrtog mjesta na tabeli sa 19 bodova koliko ima i Dinamo.

Za Vujnovića je ovo drugi pogodak u sezoni, tek prvi od 23. jula kada je tresao mrežu Varaždina.

Upisao se u strijelce i u dresu reprezentacija Crne Gore i to u remiju sa Holandijom pod Goricom (2:2) u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.