Mornari od plus 15 do minus 15, Studenti ih potopili u poslednjoj četvrtini

Košarkaši Mornara igraju sve bolje, ali će morati da smanje oscilacije kako bi pobjeđivali u ABA ligi. SC Derbi je slavio u duelu sa komšijama u 4. kolu regionalnog takmičenja 94:79 (20:25, 20:20, 20:17, 34:17) i vratio se na pravi kolosijek nakon poraza u Laktašima.

Barani su odigrali mnogo bolje nego li u prva tri meča. Pogocima Aleksa Gavrilovića van linije 6,75, Teja Volera i Strahinje Jovanovića stekli šest poena viška u šestom minutu (17:11).

Studenti su preko Matea Drežnjaka, Luke Bogavca, Vasilija Baćovića i Igora Drobnjaka izjednačili na 20:20, ali su Jovanović, Džonson i Luis (četiri poena) vezali devet poena za 20:29 na startu druge četvrtine.

Nastavila su dva tima da igraju u serijama i u drugom kvartalu. Drobnjak, Obri Dokins i Kenan Kamenjaš doveli su domaće na minus jedan (30:31) u 13. minutu. Zatim su Luis i Marej ponovo dali prostora Ponosu Bara (30:36), čiji trener Mihailo Pavićević je morao da traži tajm-aut nakon poena Emira Hadžibegovića za 34:36.

Minut odmora je urodio plodom, pošto je Jovanović sa pet poena donio gostima plus sedam (41:34).

Nakon trojke Borne Kapuste, 26 sekundi prije odlaska u svlačionice bilo je 40:43.

Poslije velikog odmora raspucali su se Vanješ i Marej, iskombinovali 11 poena, a kada im se pridružio Voler, kompletirali su seriju 14:0, kojom su donijeli Mornaru 15 poena prednosti (57:42) u 23. minutu.

Barani su međutim za nepunih šest minuta prokockali veliku prednost. Mateo Drežnjak je na 42 sekunde prije kraja trećeg kvartala sa linije slobodnih bacanja kompletirao seriju SC Derbija od 18:3 i izjednačio na 60:60.

Da Mornar pred odlučujućih 10 minuta ima kakvu takvu prednost pobrinuo se Marej sa linije za slobodna bacanja – 60:62.

Talentovani David Mirković donio je u 32. minutu prvo vođstvo SC Derbiju (66:65) još od šestog minuta, kada je bilo 11:9.

Barani nisu imali snage za dalju borbu i izabranici Andreja Žakelja su ih “potopili” u finišu utakmice.

Studenti su u poslednjoj dionici ubacili 34 poena i na kraju stigli do maksimalnih 15 poena razlike.

Tandem Kamenjaš (17 poena) i Hadžibegović (15) predvodio SC Derbi do treće pobjede u ABA ligi. Drobnjak je ubacio 10 poena.

Kod Mornara 18 poena Jovanovića, 12 Gavrilovića, po 11 Vranješa i Mareja i 10 Luisa.