Budućnost ostala na jednoj pobjedi, protiv najboljih za osminu finala

Rukometašice Budućnosti poražene su u 6. kolu Lige šampiona od ĆSM Bugurešta 29:24 i znatno otežala put ka osmini finala gdje će im biti potrebna makar jedna pobjeda nad najboljim timovima iz grupe A.

Iako oslabljene neigranjem kapitenke Milene Raičević i Adrijane Kardoso de Kastro, Plave su pružile solidan otpor u prvom poluvremenu koje je rumunski predstavnik završio sa pet golova prednosti.

U nastavku su gostujuće igračice dodale gas, u par navrata imale i šest golova razlike. Posljednji put priključak su uhvatile u 49. minutu kada je Ivana Godeč smanjila zaostatak na dva gola (23:21), ali je tada do izražaja došao veći kvalitet rivala koji je predvođen Kristinom Neagu sačuvao prednost i došao do dva boda.

Najefikasnija u timu Bojane Popović bila je Jelena Vukčević sa sedam golova, pratila je Godeč sa šest.

U ekipi iz Bukurešta Neagu, Monika Kobilinska i Vilde Ingstad postigle su po šest pogodaka.

Budućnost u narednom kolu, 11. novembra gostuje Brestu.